zajęcia teatralne
Sztuka po angielsku PDF Drukuj
zajęcia teatralne - wyjazdy do teatru
Wpisany przez Danuta Wojciechowska   
środa, 29 grudnia 2010 23:34

"Alicja" po angielsku

Niecodzienna lekcja języka angielskiego - 3 grudnia 2010 roku, uczniowie klas III oraz klasy Ia Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. Józefa Czumy „Skrytego”

w Celestynowie wybrali się do Teatru Imka na przedstawienie  „Alice In Wonderland” prezentowane  wersji anglojęzycznej.  Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacyjnego „Kompetencje naszą siłą”

Sztuka wykonywana była przez trzech aktorów, którzy nawiązywali bezpośredni kontakt z widzem. Od samego początku na widzów czekały różne atrakcje. Aktorzy  przywitali się z każdym widzem osobno, była to dodatkowa okazja do rozmowy z aktorami.

Podczas przedstawienia mieliśmy niepowtarzalną okazję posłuchać języka Szekspira na deskach teatru, i docenić zdanie ciągle powtarzane nam przez nauczycieli języków obcych:   „najważniejszy jest kontakt z żywym słowem”.

Co najlepiej wpływa na naukę języka obcego?

Właśnie takie przedstawienia. Nawet ci najbardziej „niezdyscyplinowani” uczniowie skupili się na sztuce. Spektakl był perfekcyjnie przedstawiony, a przede wszystkim przypomniał nam znaną baśń.

Na pożegnanie  cała sala stała i klaskała do bólu rąk.

Kinga Bąk

Uczennica klasy Ia

 
Spektakl "Romeo i Julia" PDF Drukuj
zajęcia teatralne - wyjazdy do teatru
Wpisany przez Danuta Wojciechowska   
wtorek, 28 grudnia 2010 20:26

Romeo i Julia

Dnia 11 grudnia (sobota) bieżącego  roku w ramach Projektu Europejskiego zorganizowany został (przez jedną z polonistek – p. Grażynę Wiałow) wyjazd do teatru „Buffo” na musical pt.”Romeo i Julia”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszyscy na czas  stawili się na miejscu zbiórki.

Byliśmy pewni, że spektakl będzie klasyczną opowieścią, największej w dziejach, miłości dwojga ludzi. Myliliśmy się. Sztuka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Okazało się, że to współczesne, wypełnione po brzegi efektami specjalnymi widowisko. Język, jakim posługiwali się aktorzy, w zupełności nie przypominał dzieła Szekspira. Przeniesienie akcji do czasów współczesnych  oraz młodzieżowy żargon sprawił, że oglądaliśmy musical z dużym zainteresowaniem.

Myślę, że reżyser tworząc sztukę, myślał głównie o młodzieży i o tym, by była dla nas jak najbardziej atrakcyjna i  zrozumiała oraz we  współczesny sposób przedstawiona. Efekty specjalne, rewelacyjnie dobrani do ról aktorzy, piękne głosy, świetna oprawa muzyczna, wszystko to stworzyło niezapomniany spektakl, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Prosimy o więcej.

Patryk  Uzarski  kl. IIE

 


Design by 99Theme
Copyright 2010 © Joomla