pierwsze_kroki_na_nartach PDF Drukuj
zajęcia sportowe - zajęcia sportowe
Wpisany przez Danuta Wojciechowska   
wtorek, 13 marca 2012 16:06

„Pierwsze kroki na nartach”

W dniu 16 grudnia 2011 roku Uczniowski Klub Sportowy „GROM” zorganizował dla uczniów klas sportowych darmową wycieczkę do Ośrodka  „CSN Szczęśliwice”- Park Szczęśliwicki w Warszawie. Celem wyjazdu była lekcja wychowania fizycznego
z narciarstwa zjazdowego, realizowana w formie zabaw i gier dostosowanych do wieku
i poziomu sprawności narciarskiej kadeta. Nasi uczniowie byli pod opieka najlepszych instruktorów PZN, którzy dzielili się umiejętnościami oraz wiedzą dotyczącą wpływu uprawiania narciarstwa na organizm człowiek. Młodzież dowiedziała się, że jazda na nartach wpływa na harmonijny rozwój aparatu ruchu i wzmacnianie zarówno układu stawowo - więzadłowego jak i mięśni, a w szczególności kończyn dolnych i obręczy biodrowej, a także pasa barkowego grzbietu i kończyn górnych. Zwiększa ogólną sprawność fizyczna i koordynację ruchów. Rozwija czucie głębokie, doskonaląc mechanikę działania pod względem jej ekonomiczności oraz poprawności i estetyki. Jazda na nartach poprawia również warunki zachowania równowagi przez oddziaływanie na analizator statyczno-błędnikowy.

Najważniejszym elementem, który można było zaobserwować na lekcji była radość z nauki jazdy na nartach. Ile było śmiechu i zabawy można zobaczyć na zdjęciach.

Ze sportowym Pozdrowieniem

Uczniowski Klub Sportowy „GROM”

 
Design by 99Theme
Copyright 2010 © Joomla